Modny kolor kobaltowy

Wiele odcieni niebieskiego popularnych jest obecnie w modzie jak również w aranżacji i wystroju wnętrz. Aby jednak prawidłowo skomponować ubiór czy dodatki do salonu w kolorze kobaltowym, warto wiedzieć, z czym łączyć kolory, tworząc harmonijne i pomysłowe zestawienia.

Odcień kobaltowy w trendach modowych oraz wieczorowym makijażu dla niebieskich oczu określany jest jako elegancki, kobiecy, zmysłowy i szykowny. Wyrazista, mocna i zdecydowana barwa gwarantuje niezwykle stylowy, zjawiskowy i zmysłowy wygląd. Należy jednakże pamiętać, iż nie każda kobieta będzie w takim odcieniu wyglądała korzystnie. Zdecydowanie lepiej wybierać kobaltowy do zestawień z jasnymi pastelami, które szczególnie warto polecić blondynkom i brunetkom. Panie rude powinny wybierać ciemne, ale zgaszone i stonowane odcienie błękitów i granatów.

Dodać tutaj należy, iż odcień kobaltowy, podobnie jak kolor miętowy doskonale sprawdza się przy większości okazji. Z powodzeniem nosić go możemy na co dzień jak i na szczególne, oficjalne okazje czy uroczystości. Styliści polecają łączenie odzieży w odcieniu kobaltowym z modnymi dodatkami oraz akcesoriami w kolorze soczystego pomarańczu, jasnego beżu, łososiowego różu oraz koloru złota czy miedzi. Zdecydowany i oryginalny akcent kolorystyczny można wprowadzić do stylizacji wieczorowych poprzez zestawienie srebrnej biżuterii lub czerwonej bądź szarej galanterii. Do stroju oficjalnego można także wykorzystać zestawienia kobaltowego z czystą bielą lub pastelową żółcią.

Nastolatkom i Paniom o jasnej karnacji oraz blond włosach warto polecić również efektowne, dziewczęce stylizacje z jasnymi odcieniami pastelowymi. Do kobaltowego pasują bowiem wszelkie dodatki i ozdoby o barwie zgaszonego, liliowego fioletu, bladego różu lub morskiej zieleni. Dziewczynki i nastolatki mogą również swobodnie łączyć odzież w kolorze kobaltu z dodatkami seledynowi, pomarańczowymi lub zielonymi.

W podobny sposób można w ciekawie połączyć odcień kobaltowy we wnętrzach. W zestawieniu z jasnymi kolorami pastelowymi lub bielą optycznie powiększymy pomieszczenie, zaś decydując się na kompozycję z chłodnymi fioletami lub kolorem morskim wprowadzimy do wnętrza atmosferę spokoju i odprężenia. Z kolei poprzez dobór dekoracji czy dodatków w kolorze oranżu, różu, czerwieni lub żółci wprowadzimy do pomieszczeń więcej dynamizmu i energii.

  • W kolorze blue